Sportfiskarnas huvudkontor i Stockholm

Sportfiskarna huvudkontor ligger i Alvik, Stockholm med utsikt över Mälaren. På Sportfiskarnas huvudkontor arbetar generalsekreteraren, kommunikationsavdelningen, ekonomiavdelningen, medlemsenheten och andra stabsfunktioner för främjandeverksamheten. Här sköts även Fiskekort.se, Sportfiskarnas satsning på att tillgängliggöra fiskekort digitalt.

E-post:
info@sportfiskarna.se

Medlemsärenden:
medlem@sportfiskarna.se

Telefon:
08-410 80 600
Växeln öppen 10:00 - 15:00
Lunchstängt 12:00 - 13:00
Stängt måndag förmiddag

Adress:
Sportfiskarna
Svartviksslingan 28
167 39 Bromma
Vägbeskrivning (öppnas i nytt fönster)

Medarbetare:


Generalsekreterare
Sten Frohm
08-410 80 636
sten.frohm@sportfiskarna.se


Kommunikationschef
Andreas Ollinen
070-999 41 19
andreas.ollinen@sportfiskarna.se


Ekonomichef
Ullabritt Engberg
08-410 80 601
ullabritt.engberg@sportfiskarna.se


Stabschef
Jesper Taube
08-410 80 633
jesper.taube@sportfiskarna.se


Chef medlemsenheten
Henrik Helde
08-410 80 606
henrik.helde@sportfiskarna.se


Nationellt ungdomsansvarig
Oscar Trowald (stationerad i Göteborg)
08-410 806 26
oscar.trowald@sportfiskarna.se

Tävlingsansvarig
Michael Molander
08-410 80 605
michael.molander@sportfiskarna.se


Medlemsansvarig
Simon Berg
08-410 80 607
simon.berg@sportfiskarna.se


Kommunikatör
Bengt Olsson
08-410 80 610
bengt.olsson@sportfiskarna.se


Formgivare
Knuts Conny
08-410 80 609
knuts.conny@sportfiskarna.se


Innehållsansvarig
Emma Lindgren
070-3767285
emma.lindgren@sportfiskarna.se



Sakkunnig vattenmiljöfrågor
Christina Lindhagen
08-410 80 621
christina.lindhagen@sportfiskarna.se


Miljöjurist

Mattias Falk
08-410 80 620
mattias.falk@sportfiskarna.se


Redovisningsekonom
Titti Höglund
08-410 80 602
titti.hoglund@sportfiskarna.se


Medlemsansvarig
Carina Lithav
08-410 80 604
carina.lithav@sportfiskarna.se


Projektledare IT
Anders Bergman
anders.bergman@sportfiskarna.se


Ansvarig Fiskekort.se
Mikael Dalman (stationerad i Gunnarsbyn)
0920-150 38
mikael.dalman@sportfiskarna.se