Sportfiskarnas huvudkontor i Stockholm

Sportfiskarna huvudkontor ligger i Stockholm vackert beläget i en park invid Mälarens strand med utsikt över Ulvsundasjön. Sammantaget arbetar runt 15 personer med fiske och fiskevårdsfrågor från vårt huvudkontor, som blivit något av ”Sportfiskets hus” i huvudstaden.

E-post:
info@sportfiskarna.se

Medlemsärenden:
medlem@sportfiskarna.se

Telefon:
08-410 80 600
Växeln öppen 10:00 - 15:00
Lunchstängt 12:00 - 13:00
Stängt måndag förmiddag

Adress:
Sportfiskarna
Svartviksslingan 28
167 39 Bromma
Vägbeskrivning (öppnas i nytt fönster)

Medarbetare:


Generalsekreterare
Sten Frohm
08-410 80 636
sten.frohm@sportfiskarna.se


Kommunikationschef
Andreas Ollinen
070-999 41 19
andreas.ollinen@sportfiskarna.se


Ekonomichef
Ullabritt Engberg
08-410 80 601
ullabritt.engberg@sportfiskarna.se


Ekonomi och administration
Berit Einebrant
08-410 80 602
berit.einebrant@sportfiskarna.se


Chef Främjande
Jesper Taube
08-410 80 633
jesper.taube@sportfiskarna.se


Chef Medlemsenheten
Henrik Helde
08-410 80 606
henrik.helde@sportfiskarna.se


Medlemsservice / Tävlingsfrågor
Anssi Lehtevä
08-410 80 605
anssi.lehteva@sportfiskarna.se


Medlemsservice / Organisationsutveckling
Zabina Lundstedt
08-410 80 691
zabina.lundstedt@sportfiskarna.se

 
Kommunikatör
Bengt Olsson
08-410 80 610
bengt.olsson@sportfiskarna.se


Formgivare
Knuts Conny
08-410 80 609
knuts.conny@sportfiskarna.se


Sakkunnig vattenmiljöfrågor
Christina Lindhagen
08-410 80 621
christina.lindhagen@sportfiskarna.se


Miljöjurist
Jeanethe Karlsson
08-410 80 624
jeanethe.karlsson@sportfiskarna.se


Regionalt Ungdomsansvarig
Victor Sandberg
08-410 80 611
victor.sandberg@sportfiskarna.se


Projektledare IT
Anders Bergman
anders.bergman@sportfiskarna.se


Projektledare rovfisk
Micael Söderman
08-410 80 625
micael.soderman@sportfiskarna.se


Projektledare rovfisk

Johan Rudin
073-236 68 52
johan.rudin@sportfiskarna.se


Projektledare rovfisk

Lars Ljunggren (placerad i Gävle)
0703-181745
lars.ljunggren@sportfiskarna.se


Projektledare rovfisk
Olof Engstedt (placerad i Kalmar)
0708-87 35 14
olof.engstedt@sportfiskarna.se


Projektledare rovfisk
Tobias Berger (placerad i Kalmar)
073-0726767
tobias.berger@sportfiskarna.se